Pavel Helan
Koordinátor celoživotního vzdělávání na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy od roku 2007.
Historik s odborným zaměřením na česko-italské vztahy a vztahy Československa a Svatého stolce v meziválečném období. Autor či spoluautor odborných a popularizačních publikací v České republice i v zahraničí a historických dokumentů České televize. Od roku 2013 působí v předsednictvu AU3V ČR, aktivně se zúčastnil některých mezinárodních konferencí AIUTA (Association Internationale des Universités du Troisieme Age). V dubnu 2022 byl zvolen do její správní rady.
Martina Polášková
Viceprezidentka AU3V
Martina Polášková vystudovala Hornicko-geologickou fakultu VŠB-Technické univerzity Ostrava a v současnosti pracuje na pozici vedoucí geologických sbírek Geologického pavilonu prof. Pošepného VŠB-Technické univerzity Ostrava.
V rámci celoživotního vzdělávání je od roku 2000 koordinátorkou U3V na Hornicko-geologické fakultě VŠB-TUO. V AU3V zastupuje fakultu od roku 2004. Mimo CŽV lektoruje odborné prohlídky geologických sbírek pro studenty vysoké školy, škol středních i žáky škol základních. Podílí se na přípravě celoškolských a fakultních popularizačních i odborných aktivit a projektů geovědního zaměření.
Alena Bindrová
Alena Bindrová působí na Fakultě managementu Vysoké školy ekonomické v Jindřichově Hradci od roku 1995 a to nejprve v administrativní pozici na sekretariátu kateder.
Od roku 2007 má na fakultě na starosti organizaci a realizaci aktivit v oblasti celoživotního vzdělávání, kromě univerzity třetího věku také agendu mimořádného studia, profesní vzdělávací kurzy pro firmy a širokou veřejnost, nyní vše pod hlavičkou Centra vzdělávání a transferu znalostí FM VŠE. Od roku 2014 také vede rekondiční kurzy pro seniory.
Hana Grunclová
Působí na rektorátu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava od roku 1988.
V současné době pracuje na oddělení Centra celoživotního vzdělávání. Vede agendy U3V a správu informačního systému CŽV na univerzitní úrovni. Spolupracuje na poradenství pro uchazeče o studium v rámci CŽV a U3V. Dále se věnuje organizaci a realizaci kurzů dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, zejména kurz Inženýrské pedagogiky a kurz Doplňujícího vzdělávání pedagogických pracovníků středních škol. Zajišťuje přípravu, realizaci a vyhodnocení přípravných kurzů pro přijaté studenty 1. ročníků technických fakult.
Kateřina Pevná
Kateřina Pevná je absolventkou Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity obor sociologie, sociální práce (Bc.) a organizační rozvoj a personální management (Mgr.) a Filozofické fakulty Masarykovy univerzity obor sociální pedagogika a poradenství (Bc).
Dlouhodobě se profesně věnuje oblasti vzdělávání seniorů a mezigeneračnímu učení. Je autorkou řady odborných článků a publikací na tato témata. Od ledna 2021 je vedoucí Oddělení vzdělávání seniorů na Institutu celoživotního vzdělávání Mendelovy univerzity v Brně.
Roman Prokop
Roman Prokop absolvoval v roce 1976 Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze v oboru teoretická kybernetika.
Prof. Prokop je dlouholetým pedagogem a vědecky se věnuje moderním trendům v teorii automatického řízení, zvláště adaptivnímu a robustnímu řízení a systémům se zpožděním. V průběhu let vykonával významné funkce ve vedení univerzity nebo fakulty, byl prorektorem pro pedagogickou činnost, prorektorem pro celoživotní vzdělávání, proděkanem pro pedagogickou činnost a zahraniční vztahy, několik let je ředitelem ústavu matematiky. Od roku 2004 stojí v čele rady U3V na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Od roku 2005 působí také v předsednictvu Asociace Univerzit třetího věku České republiky, mnoho let působil jako místopředseda, v letech 2016-2019 byl jejím prezidentem.
Pavla Satrapová
Pavla Satrapová pracovala od září 2020 do dubna 2023 jako vedoucí Centra celoživotního vzdělávání na Univerzitě Karlově. V současné době studuje čtvrtý ročník doktorského studijního programu Kinantropologie na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK.
Mimo Univerzitu třetího věku na Univerzitě Karlově se věnuje internímu vzdělávání zaměstnanců a doktorandů na UK, vede tuzemské i zahraniční projekty a podílí se na metodické činnost v rámci celoživotního vzdělávání na Univerzitě Karlově.
Daniel Šárovec
Daniel Šárovec od listopadu 2019 působí v rámci Ústřední knihovny Univerzity Karlovy jako koordinátor a vyučující kurzů Univerzity třetího věku. Aktuálně studuje doktorské studium v programu Politologie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, ve své disertaci se věnuje problematice nových politických stran.
Vystudoval Politologii a společenské vědy na Filozofické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, a Politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pravidelně vystupuje na zahraničních a domácích konferencích, vedle toho realizuje i krátkodobé zahraniční výzkumné pobyty. Profesně se zaměřuje na e-learning a příbuznou problematiku.
Pavel Švanda
Pavel Švanda působí na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice od roku 2005.
Jeho profesním zaměřením je materiálové inženýrství, vyučuje předměty z oblasti koroze, povrchových úprav a výrobních technologií. U3V vede od roku 2011. V roce 2016 byl zvolen do předsednictva AU3V ČR. V současné době je docentem na DFJP Univerzity Pardubice.
Jitka Pacltová
Absolventka magisterského studia Učitelství pro 1. stupeň základní školy na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové.
V současné době působí jako ředitelka Centra dalšího vzdělávání TU v Liberci. Zde řídí organizaci kurzů dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP), kurzů pro zaměstnance a studenty TUL a studium seniorů na Univerzitě třetího věku TUL. Dále je lektorkou německého jazyka v kurzech pro studenty a zaměstnance TUL a v kurzech pro U3V TUL. Jako řešitelka se podílela na několika mezinárodních vzdělávacích projektech v rámci programu Erasmus + (dříve Grundtvig).
Marcela Palochová
Vyučovala na Střední pedagogické škole a od roku 1999 působí na Ekonomické fakultě VŠB-TU Ostrava na Katedře účetnictví a daní s odborným zaměřením na Účetnictví, Manažerské účetnictví, Kalkulace a Mezinárodní standardy účetního výkaznictví. Dlouhodobě také zajišťuje lektorskou činnosti pro střední školy a pro praxi.
Univerzitě 3. věku na Ekonomické fakultě VŠB-TU Ostrava se věnuje od jejího založení v roce 2007. Měla na starosti organizační záležitosti U3V a od roku 2021 je garantkou U3V.